با حذف گزینه View Image از لیست نتایج جستجوی تصاویر با موتور جستجوگر گوگل، حالا توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری دست به کار شده‌اند و گزینه‌هایی را برای بازگرداندن قابلیت مشاهده مستقیم تصاویر جستجو شده، بدون نیاز به مراجعه به سایت منبع تصویر، ارائه کرده‌اند

گوگل پس از انعقاد تفاهم نامه جدید با Getty Images تصمیم گرفته کلید View Image را از لیست گزینه‌هایی که در هنگام جستجوی تصاویر با موتور جستجوگر گوگل در مقابل کاربران قرار می‌گیرد حذف کند. به این ترتیب، کاربران مجبور خواهند بود برای دسترسی به تصویر دلخواهی که جستجو کرده‌اند، ابتدا به وب‌سایت منبع آن عکس مراجعه کنند. این امر، علاوه بر آنکه حفظ کپی‌رایت را در خصوص محتویات آنلاین، حداقل در بخش تصاویر به همراه خواهد داشت در ادامه باعث خواهد شد تعاملات میان گوگل و Getty Images به سمتی پیش برود که تبادل محتویات چندرسانه‌ای میان این دو شرکت، سریع‌تر و راحت‌تر انجام شود.

با وجود این محدودیت، توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری بیکار نمانده‌اند و اکستنشن جدیدی را حداقل برای مرورگرهای کروم و اپرا توسعه داده‌اند که بار دیگر گزینه View Image را به قسمت جستجوی تصاویر باز می‌گرداند. امکان دریافت اکستنشن جدید از این لینک وجود دارد.

در صورتی که قصد ندارید افزونه‌ جدیدی را به مرورگر خود اضافه کنید می‌توانید از وب‌سایت StartPage که جستجو برپایه موتور جستجوگر گوگل را به صورت مخفیانه و بدون انتشار اطلاعات هویتی افراد میسر می‌سازد استفاده کنید. به این ترتیب، تصاویر جستجو شده به طور مستقیم و بدون نیاز به اکستنشن‌های اضافی، در مقابل شما قرار خواهند گرفت.

البته این راهکارها برای کاربرانی قابل استفاده است که قصد دارند دسترسی سریعی به تصاویر جستجو شده با استفاده از موتور جستجوگر قدرتمند گوگل داشته باشند. به عبارت دیگر، بدون استفاده از این راهکارها هم به قیمت چند کلیک بیشتر می‌توانید به تصاویر دسترسی داشته باشید. به این منظور ابتدا باید روی تصاویری که در قسمت نتایج جستجو نمایش داده می‌شود راست کلیک کرده و با انتخاب گزینه Open image in new tab، به تصویر دسترسی پیدا کنید. نقطه ضعف این راهکار آن است که تنها نمایه‌ای بند انگشتی از تصویر جستجو شده برای شما نمایش داده می‌شود و بازهم برای دسترسی به نسخه تمام اندازه عکس باید به وب‌سایت منبع آن مراجعه کنید

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *